Generálka před play-off vyšla hokejbalistům na jedničku

Ani o velikonočních svátcích nezůstala hokejbalová hala na Košutce prázdná. V sobotu v 11 hodin bylo na programu semifinálové utkání Českého poháru. Domácí Plzeň se utkala s Mostem, třetím týmem po základní části extraligy. Souboj dvou elitních týmů tak sliboval napínavou podívanou a pro oba celky t...

Ani o velikonočních svátcích nezůstala hokejbalová hala na Košutce prázdná. V sobotu v 11 hodin bylo na programu semifinálové utkání Českého poháru. Domácí Plzeň se utkala s Mostem, třetím týmem po základní části extraligy. Souboj dvou elitních týmů tak sliboval napínavou podívanou a pro oba celky také poslední prověrku před vyřazovacími boji v nejvyšší soutěži.
Všechny plány obou koučů se ale rozplynuly již po devíti minutách hry. Plzeňané totiž vlétli do utkání jako uragán a vysílali na hostující branku jeden ostrý projektil za druhým. Mostecká jednička Brém vydržela v brankovišti jen pět minut a již po třech zásazích se nechala vystřídat. Brankostroj Škodovky se nezastavil ani v druhém dějství a stav 7:0 po dvou třetinách byl v zápase dvou elitních družstev skutečným překvapením.
Mostečtí se také dočkali alespoň malé radosti z branek korigujících vysoký náskok Západočechů, ale na konečném skóre už mnoho nezměnili a po pětačtyřiceti minutách na výsledkové tabuli svítilo 11:2. Vydařený návrat po zranění zaznamenal kapitán Plzně Martin Kadaně, který se trefil hned třikrát a připsal si vůbec první hattrick ve své bohaté kariéře. Dvěma brankami k vysoké výhře shodně přispěli Vladimír Muchl a Jan Pospíšil. Elitní bek domácích se navíc ve skvělém světle představil v roli centra první formace.
Na straně Plzně tak po postupu do FinalFour Českého poháru, turnaje, který je na programu o víkendu 19. a 20. června, panovala neskrývaná spokojenost. „Před utkáním jsme si řekli, že budeme hodně střílet a to jsme dodrželi. Že nám to tam bude tolik padat, jsme ale nečekali,“ říká kapitán Martin Kadaně a v myšlenkách hned směřuje k vrcholu sezóny: „Příští týden začíná play-off a na to se musíme soustředit. Je hezké, že jsme vyhráli základní část, ale teď se začíná znovu od začátku.“
Soupeřem Škodovky bude Kert Park Praha, osmý tým po základní části. „Je to pro nás nejpřijatelnější soupeř. Myslím, že bychom je měli jasně přehrát. Oni mají jednu dobrou lajnu, my máme tři vyrovnané a měli bychom je převálcovat,“ hodnotí Kadaně předpoklady před čtvrtfinálovou sérií. Jak se očekávání potvrdí, napoví už úvodní dvě utkání v plzeňské hale na Košutce. Ta jsou na programu o víkendu 10. a 11. dubna vždy od 17 hodin. Třetí a případně čtvrtý zápas následují o týden později v Praze - Lužinách.

Český pohár - semifinále, sobota 3. 4. 2010
Plzeň - Most 11:2 (5:0, 2:0, 4:2)
Branky a nahrávky: 1:13 J.Kejř (Muchl, Juráček), 1:25 Arnet (Vágner), 4:45 O.Kejř, 5:47 Kadaně (Šulan), 8:48 Muchl (Komanec), 25:20 Kadaně (O.Kejř, Pospíšil), 27:10 Kadaně (Pospíšil), 32:26 Pospíšil (Kadaně), 34:18 Juráček (Komanec), 36:49 Muchl (Juráček, Komanec), 44:45 Pospíšil (Beránek) – 39:13 Málek (Loskot), 42:24 Švancar (Hodovník).
Rozhodčí: Koskuba, Florián. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:1. Diváci: 49. Střely na branku: 36:23.
Průběh utkání: 10:0, 10:2, 11:2.
Plzeň: Šulan (35. Větrovský) - Kadaně, Bezděk, Pospíšil, Kavalír, Juráček, Edl, Beránek, Slanec - O. Kejř, Muchl, Roušal, J. Kejř, Komanec, Regner, Arnet, Chowaniec, Vágner, Liška.
Most: Brém (4. - 30. Baráth) - Čížek, Málek, Střeska, Senft, Kosina, Hodovník, Kypet, Ryboň, Koudelka, Švancar, Procházka, Krtička, Loskot, Poláček, Voženílek, Lipert. (mch)