Hokejbalisté HBC Plzeň mají nůž na krku, prohrávají 0:2

Vstup do semifinálové série extraligy hokejbalu se hráčům HBC Plzeň vůbec nevydařil a v Kladně prohráli oba duely. Stav je tak 2:0 na zápasy pro Středočechy a ti jsou krok od postupu do finále. Naopak Plzeňané musí v domácím prostředí dvakrát vyhrát, aby přiživili své šance bojovat o extraligový tit...

Vstup do semifinálové série extraligy hokejbalu se hráčům HBC Plzeň vůbec nevydařil a v Kladně prohráli oba duely. Stav je tak 2:0 na zápasy pro Středočechy a ti jsou krok od postupu do finále. Naopak Plzeňané musí v domácím prostředí dvakrát vyhrát, aby přiživili své šance bojovat o extraligový titul.
Hned úvod prvního utkání v Kladně potvrdil, že domácí jsou v sérii jasnými favority a chtějí si dokráčet k třetímu extraligovému titulu v řadě. Neuběhly ani tři minuty hry a Plzeň prohrávala 0:1. Poté se sice hrál vyrovnaný hokejbal, ale další trefu přidali opět domácí. Až v čase 21:23 dokázal na 1:2 snížit Adam Roušal, jenže to bylo ze strany Západočechů na dlouhou dobu vše. Naopak Středočechům se i nadále střelecky dařilo a skóre narostlo až do podoby 1:5. Zemanův gól z 43. minuty jen mírnil jasnou prohru.

Nedělní zápas měl pro Plzeňany ještě trpčí začátek. Kladenští hráči byli k neudržení a navíc obrovsky produktivní. Ve 24. minutě šel gólman Semera střídat, v tu chvíli měl na kontě jedenáct zákroků a šest obdržených branek. Polovinu utkání tak Západočeši hráli již jen o čest. Zásluhou dvou branek Mariána Juráčka a jedné Adama Roušala hosté alespoň snížili na konečných 3:6.

Série se nyní stěhuje do západočeské metropole. Jasné je, že hokejbalová hala na Košutce bude hostit sobotní duel, v případě výhry Plzně se fanoušci mohou těšit také na nedělní utkání.

Souběžně se hraje druhá semifinálová série, ve které Hradec Králové hostil Ústí nad Labem. Stav je zatím 1:1 na zápasy.