Hokejbalisté jsou v semifinále a mají jistou medaili

Plzeňští hokejbalisté jeli v sobotu na hřiště Kertu s jasným cílem. Chtěli ukončit čtvrtfinálovou sérii. Jenže začátek vůbec neodpovídal jejich představám. Měli sice více ze hry, ale v 8. minutě prohrávali 0:2. Stačily k tomu dvě střely Pražanů. Naopak gólman Gerlich se znovu předváděl v tom nejlepš...

Plzeňští hokejbalisté jeli v sobotu na hřiště Kertu s jasným cílem. Chtěli ukončit čtvrtfinálovou sérii. Jenže začátek vůbec neodpovídal jejich představám. Měli sice více ze hry, ale v 8. minutě prohrávali 0:2. Stačily k tomu dvě střely Pražanů. Naopak gólman Gerlich se znovu předváděl v tom nejlepším světle a dlouho odolával drtivému tlaku Západočechů. Přesto bylo do přestávky vyrovnáno. Dvakrát se prosadil Jan Beránek, když nejprve bleskově dorážel a posléze nechytatelně pálil.
Druhé dějství patřilo Plzeňanům i podle skóre. Vedoucí gól zajistil znovu obránce, tentokrát Marián Juráček. Čtvrtou branku pak zaznamenal Jan Arnet. Šulan v brance Plzně byl znovu v nezáviděníhodné pozici, protože prověřován byl jen ojediněle, ale o to nebezpečněji. Tentokrát si s touto rolí ale poradil daleko lépe než v úvodu.
Začátek třetí třetiny ještě umožnil domácím doufat v zázrak. V přesilovce snížil Plachý a náskok Plzně byl znovu jen jednogólový. Po minutě a půl ale Jan Arnet zachytil rozehrávku a vymetl levý horní růžek Gerlichovy branky. Západočeši znovu dostali klid na své hole a soupeře již nepustili do žádné další příležitosti. Naopak skóre uzavřel v předposlední minutě Vladimír Muchl.
HBC Plzeň je po třech výhrách v semifinále a čeká na svého soupeře, se kterým se poprvé utká v sobotu 1. května. Páté zápasy dalších sérií rozhodnou, jestli do Plzně zavítá Hradec Králové, Ústí nad Labem nebo Karviná. Již teď je jasné, že si Plzeňané vybojovali minimálně bronzové medaile.

3. čtvrtfinále, sobota 17. 4. 2010
Kert Park Praha – HBC Plzeň  3:6  (2:2, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 0:20 L. Plzák (M. Kruček), 7:58 Wittmayer (Bezouška), 33:49 Plachý (L. Plzák) - 9:56 Beránek (Pospíšil), 14:33 Beránek (Zeman), 24:17 Juráček (Komanec, Štulc), 28:34 Arnet (Chowaniec, Slanec), 36:19 Arnet, 43:30 Muchl (O. Kejř).
Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 8:5, navíc Bezouška 10 min. osobní trest. Využití: 1:2.
Střely na branku: 25:41. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4, 3:6.
Kert Park Praha: Gerlich - Sikora, Skalník, Michetschläger, Rozenberg, Toula, Pavlík, Dvořáček - Skalický, L. Plzák, M. Kruček, M. Plzák, Kuna, Matoušek, Abraham, Plachý, J. Kruček, Bezouška, Červený, Wittmayer, Hradecký.
Plzeň: Šulan - Kadaně, Bezděk, Juráček, Slanec, Beránek, Pospíšil, Kavalír, Edl - O. Kejř, Roušal, Muchl - J. Kejř, Zeman, Štulc - Arnet, Komanec, Chowaniec. (chlp)