Plzeň zvládla hokejbalové derby a je na třetím místě

Hokejbalová extraliga má za sebou polovinu základní části a oba západočeské celky jsou na odlišných pólech tabulky. Přispělo k tomu také sobotní derby, ve kterém zvítězili Plzeňané těsně 2:1. Tým HBC Plzeň figuruje po jedenácti odehraných kolech na třetí příčce a ztrácí na vedoucí Vlašim jediný bod....

Hokejbalová extraliga má za sebou polovinu základní části a oba západočeské celky jsou na odlišných pólech tabulky. Přispělo k tomu také sobotní derby, ve kterém zvítězili Plzeňané těsně 2:1. Tým HBC Plzeň figuruje po jedenácti odehraných kolech na třetí příčce a ztrácí na vedoucí Vlašim jediný bod. Naopak TJ Snck Dobřany je poslední se ziskem pouhých tří bodů za jednu výhru.
Západočeské derby mělo být jasnou záležitostí. Plzeňané však roli favorita vůbec nepotvrzovali a od začátku utkání byli aktivnější domácí. Dobřanští několikrát ohrozili reprezentačního gólmana Semeru, ten však odolával. Obzvlášť aktivně si počínal Roušal, hráč, který ví jaké je to v utkání regionálních rivalů stát na plzeňské i dobřanské straně. Právě po faulu na něj měli hráči Snacku v závěru první třetiny možnost hrát přesilovou hru a zásluhou parádní trefy Větrovce šli do vedení.
Tým HBC Plzeň pak ukázal, že se po nevydařeném vstupu do sezóny oklepal a ke zlepšeným výkonům přidal také potřebnou psychickou odolnost. První nezdar jej nezlomil a naopak to byli hráči s mečounem na hrudi, kteří ovládli druhé dějství. Nejprve v dvojnásobné přesile srovnal skóre Průcha a ještě do přestávky otočil na 1:2 z pohledu domácího družstva Chowaniec, když zvládl zakončit svůj drzý průnik kolem mantinelu.
Do osudu utkání výrazně vstoupilo počasí a vydatný déšť, který v závěrečných patnácti minutách neumožnil mnoho povedených akcí. Na kluzkém povrchu s řadou louží se již spíše bojovalo. Přestože nasazení obou celků bylo maximální, brankáři Ulč a Semera příliš práce neměli. Plzeňané přečkali závěrečný nápor zvýrazněný početní výhodou a mohli slavit zisk dalších tří bodů. Na kontě jich mají již čtyřiadvacet.
Do konce podzimní části soutěže chybí sehrát čtyři extraligová utkání. Plzeňští se představí dvakrát na hřištích soupeřů a poté o víkendu 27. a 28. listopadu v hokejbalové hale na Košutce v dvojzápase s Mostem a Ústím nad Labem.