Plzeňští hokejbalisté jsou v semifinále, čeká je Kladno

Tým HBC Plzeň po dvou domácích výhrách dokázal zvítězit také v prvním utkání na hřišti soupeře a hladce prošel do semifinále. O sobotní výhře na pražským Kert Parkem rozhodla především prostřední třetina, ve které Plzeňané vstřelili pět branek a získali rozhodující tříbrankový náskok. Na celkové výh...

Tým HBC Plzeň po dvou domácích výhrách dokázal zvítězit také v prvním utkání na hřišti soupeře a hladce prošel do semifinále. O sobotní výhře na pražským Kert Parkem rozhodla především prostřední třetina, ve které Plzeňané vstřelili pět branek a získali rozhodující tříbrankový náskok. Na celkové výhře 6:4 se nejvýrazněji podílel Ondřej Kejř, který zaznamenal tři kanadské body za dva góly a jednu asistenci.
Před začátkem play-off se plzeňští hokejbalisté shodovali, že letošní souboj s Kert Parkem Praha bude jiný než ten loňský. Oba soupeři se totiž potkali ve čtvrtfinálové sérii již před rokem a Plzeň tehdy zvítězila hladce 3:0. Jenže papírové předpoklady neplatily a Západočeši si se soupeřem, který je v základní části soutěže dokázal dvakrát porazit, opět celkem jednoduše poradili. V prvním utkání zlomili nejtěžší odpor, vyhráli i druhé klání a na hřiště svého rivala jeli za stavu 2:0.
Za postupovým cílem šla Plzeň hned od první minuty, jenže v úvodní části hry ji zbrzdila dvě oslabení, a tak si museli fanoušci počkat na první branku až do prostředního dějství. Po návratu z kabin trvalo pouhých osmnáct vteřin, než šli Plzeňané zásluhou Adama Roušala do vedení. Jenže v tu chvíli měli domácí přichystanou odpověď a jen o šestnáct vteřin později vyrovnali. Téměř stejná situace se pak opakovala v 23. minutě, kdy nejprve upravil na 1:2 Jan Beránek, aby hned po protiútoku mohlo být opět vyrovnáno. Až v následujících chvílích Plzeňští definitivně zlomili odpor soupeře. Ještě před další přestávkou upravili na 2:5 Marek Lendl, Adam Vágner a Ondřej Kejř.
V tu chvíli již bylo jasné, že Plzeň kráčí do semifinále a naopak pro Kert Park Praha se blíží konec sezóny. Domácí sice zkoušeli zdramatizovat utkání, ale po šesté plzeňské brance v podání Ondřeje Kejře by již museli smazat čtyřgólové manko. Nakonec zvládli jen snížit na konečných 4:6. Plzeň tak může slavit rychlý postup do semifinále.
První zápas semifinálové série hrané na tři vítězná utkání je na programu v sobotu 30. dubna. Úvodní dva duely hostí Kladno, poté se hráči přesunou do Plzně. (chlp)

Čtvrtfinálové série extraligy hokejbalu:
HBC Plzeň – Kert Park Praha 3:0 (3:2p, 9:1, 6:4), postupuje Plzeň
HBC Hradec Králové 1988 - SK OEZ Testa Letohrad 3:0 (8:2, 2:1, 4:1), postupuje Hradec Králové
HBC ALPIQ Kladno - HBT Vlašim 3:1 (3:2, 3:4ss, 2:1, 3:2), postupuje Kladno
HBC Pento Most – Elba Franklin Ústí nad Labem 2:2 (6:0, 4:3ss, 6:3, 5:1), rozhodující utkání 25. dubna