Stav hokejbalového finále je nerozhodně 1:1

Plzeňští hokejbalisté mají za sebou úvodní dvě utkání finálové série, ve které bojují s loňským mistrem z Kladna. V domácím prostředí jednou prohráli a jednou vyhráli. Je tak jisté, že se o víkendu 22. a 23. května odehrají dvě utkání na hřišti kladenského Alpiqu. V prvním utkání tahali domácí c...

V prvním utkání tahali domácí celý duel za kratší konec. Přežili sice úvodní dějství, ve kterém Středočeši několikrát nepříjemně zahrozili, ale ve 20. minutě již kapitulovali. Šulana prostřelil po zmatcích v plzeňské obraně Tomáš Rejthar. Domácí sice o necelých šest minut později srovnali zásluhou přesilovkové trefy Ondřeje Kejře, ale vyhrát jim nebylo přáno. Kladno udeřilo v nejméně vhodný čas. V 38. minutě využil vyhraného vhazování a míček poslal za Šulanova záda podruhé. Západočeši sice bojovali, ale k žádnému náporu se již nedostali.
Druhý den byl obraz hry úplně jiní. Plzeňané vlétli na soupeře a neustále zaměstnávali jeho obranu. Jenže štěstí bylo stále na Kladenské straně. Z jediné šance se prosadil hostující Trčka a na začátku druhé patnáctiminutovky upravil na 0:2 Michal Hnízdil. Až poté pálili ostrými také domácí. Jirotku překonali Pospíšil a Komanec, Jenže místo obratu přišla další rána pro HBC Plzeň. Půl minuty před odchodem do kabin se prosadil Topolánek a stav byl 2:3. Plzeňské ani to nezlomilo a ovládli poslední třetinu. V čase 41:30 srovnal v přesilovce Beránek a rozhodnutí přinesla trefa Zemana. Do konce utkání v tu chvíli chybělo odehrát šestašedesát vteřin, během kterých již Západočeši drama nepřipustili.
Trenér HBC Plzeň Rostislav Kurfürst hodnotil víkend následovně: "V sobotu se nám nedařilo. Byli jsme všude pozdě a navíc jsme neměli štěstí. To se přiklonilo k soupeři, který po vhazování dal vítěznou branku. V neděli jsme vstoupili do utkání o poznání lépe. Kluci hráli naplno a měli jsme víc ze hry. Přesto jsme prohrávali 0:2 a museli dotahovat. Asi jsme chtěli víc než soupeř a proto utkání otočili a vyhráli."

1. finále, sobota 15.5.2010
Plzeň - ALPIQ Kladno 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky:25:18 O.Kejř (Kadaně) – 19:20 Rejthar (Topolánek, Trčka), 37:23 Trčka (Topolánek).
Rozhodčí: Gareis, Šoupa. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 308. Střely na branku: 17:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Plzeň: Šulan - Kadaně, Edl, Juráček, Slanec, Pospíšil, Beránek, Kavalír - O. Kejř, Roušal, Muchl, J. Kejř, Štulc, Zeman, Komanec, Vágner, Chowaniec, Arnet.
Kladno: Jirotka - Dědič, Sýkora, Honický, T. Rejthar, M. Hnízdil, Kudela - Topolánek, Ogurčák, Příhoda, Kopecký, Trčka, D. Hnízdil, Tvarůžek, Šíma, Nedvěd, D. Rejthar, Konvička.

2. finále, neděle 16.5.2010
Plzeň - ALPIQ Kladno 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 21:54 Pospíšil (Beránek, O. Kejř), 28:34 Komanec (Juráček, Pospíšil), 41:30 Beránek (Kadaně), 43:54 Zeman - 8:06 Trčka (Topolánek), 15:30 M. Hnízdil (Příhoda, Kopecký), 29:39 Topolánek (Trčka, T. Rejthar).
Rozhodčí: Gareis, Šoupa. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. Diváci: 343. Střely na branku: 35:21. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Plzeň: Šulan - Kadaně, Edl, Juráček, Slanec, Kavalír, Pospíšil, Beránek, Bezděk - O. Kejř, Muchl, Roušal - J. Kejř, Zeman, Štulc - Komanec, Regner, Chowaniec.
Kladno: Jirotka - Dědič, Kudela, Honický, Sýkora, T. Rejthar, M. Hnízdil, Konvička - Topolánek, Trčka, Ogurčák - D. Hnízdil, Příhoda, Kopecký - Tvarůžek, Šíma, Nedvěd - D. Rejthar, Pittner. (chlp)