Tři body přiblížily hokejbalisty Plzně k prvnímu místu

Plzeňští hokejbalisté vyhráli i druhé utkání po zimní přestávce a jsou již jen jediný bod za vedoucím Hradcem Králové. V duelu ve Vlašimi se do sestavy vrátil kapitán Martin Kadaně a byl to právě on, kdo režíroval výhru Západočechů. První branku sám vstřelil, u druhé pak asistoval. Zápas 17. k...

Zápas 17. kola hokejbalové extraligy začal lépe pro domácí Vlašim, ta mohla hned v úvodu hrát dvojnásobnou přesilovku a přestože ji nevyužila, již v 5. minutě vedla. Gólmana Semeru při hře v plném počtu hráčů prostřelil zkušený bek Jan Střeska. To Plzeňany znatelně zaskočilo a ti se nemohli v prvním dějství dostat do jediné příležitosti.
Po přestávce už měli hosté navrch a zásluhou vyhraného vhazování a parádní trefy Martina Kadaněho vyrovnali. V čase 24:44 byl stav 1:1 a na skóre nic nezměnil ani další průběh druhého dějství. V utkání totiž vládly obrany a výborní gólmani – plzeňský reprezentant Tomáš Semera a vlašimský majitel tří čistých kont z této sezóny Michal Straka.
O osudu utkání tak rozhodla ojedinělá chyba v defenzivě Středočechů, které dokázal bleskově využít Ondřej Kejř. Přestože do konce utkání v tu chvíli zbývalo přes deset minut, hokejbalisté Plzně již nepřipustili vyrovnání. Naopak třetí přesný zásah, tentokrát do odkryté branky, mohl v poslední minutě po samostatném průniku zaznamenat Adam Roušal, který dal výsledku finální podobu. Vlašim – Plzeň 1:3.
Před dalším herním víkendem, o kterém HBC Plzeň zajíždí do Letohradu a Hradce Králové, mají Plzeňští jistotu účasti ve vyřazovacích bojích a na první místo v tabulce ztrácí jediný bod. Do konce základní části zbývá odehrát pět kompletních kol. (chlp)