Divadlo J. K. Tyla v Plzni připravilo koncert "Jsme muzikál! & ALW" věnovaný Andrew Lloyd Webberovi. Premiéra proběhla 29. listopadu na Nové scéně. Režie se ujala Gabriela Petráková.
Divadlo J. K. Tyla (DJKT) v Plzni připravilo celovečerní koncert věnovaný tvorbě Andrew Lloyd Webber od prvopočátků až do současnosti. Premiéra koncertu Jsme muzikál! & ALW se uskutečnila 29. listopadu na Nové scéně, další dvě reprízy proběhly 4. prosince a 6. ledna.
Na koncertě zazněly skladby ze slavných hitů Evita, Kočky či Jesus Christ Superstar, ale i z muzikálů, které se v Plzni dosud neobjevily, například výběr z Fantom opery či monodramatu Líp se loučí v neděli. „Divákům jsme nabídli i několik hudebních čísel z titulů, které se zatím v České republice nikdy neuváděly – Starlight Express, volného pokračování Fantom opery Love Never Dies, School of Rock nebo zmodernizované pohádky Cinderella, která měla světovou premiéru teprve před čtyřmi lety,“ doplnil dramaturg muzikálu Pavel Bár. „Ačkoliv nezazněly ukázky ze všech Lloyd Webberových děl, publikum slyšelo reprezentativní a zároveň pestrý průřez tvorbou jednoho z nejvlivnějších skladatelů současnosti.“
Koncert režírovala budoucí kmenová režisérka muzikálu DJKT Gabriela Petráková, kterou plzeňské publikum zná díky úspěšné inscenaci Lloyd Webberova muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť.
Hudebně koncert nastudovali dirigenti Dalibor Bárta a Vojtěch Adamčík, choreografii připravili Pavel Klimenda a Tereza Koželuhová. Na jevišti vystoupil celý soubor, orchestr muzikálu DJKT a v několika číslech také členové dětského Muzikálového studia.