Dvaadvacetiletá žena z Plzeňska podváděla na internetu, škoda sahá k 200 tisícům

Kriminalisté z Plzeň-venkova obvinili 22letou ženu ze série podvodů na inzertních portálech (duben 2024–prosinec 2025). Získala téměř 200 000 Kč od 22 obětí, používala cizí doklad a sedm účtů; policie varuje i jihočeské kupující.

obrázek: Dvaadvacetiletá žena z Plzeňska podváděla na internetu, škoda sahá k 200 tisícům

Kriminalisté z územního odboru Plzeň-venkov obvinili dvaadvacetiletou ženu z Plzeňska. Podle policie stojí za sérií podvodů na inzertních a bazarových portálech. Případ se týká období od dubna 2024 do prosince 2025.

Vyšetřovatelé uvádějí, že žena si měla přijít na částku blížící se 200 tisícům korun. Poškozených má být 22 a policie uvádí, že jsou z celé České republiky. Přesné rozložení podle krajů nezveřejnila.

Stejný scénář: lákavá nabídka a platba předem

Žena měla na internetových bazarech nabízet různé zboží, nejčastěji mobilní telefony. V inzerci se ale objevilo i osobní auto nebo nabídka zprostředkování ubytování v zahraničí.

Aby působila důvěryhodně, posílala zájemcům fotografii občanského průkazu. Podle policie však nešlo o její doklad — využívala identitu jiné osoby.

Oběti pak měly posílat peníze předem na účet. Zboží ani domluvené ubytování ale podle vyšetřovatelů nikdy nedostaly. Policie popisuje i opačný postup: žena měla reagovat na poptávky, nabídnout velmi nízkou cenu a požadovat alespoň část platby dopředu. Ani v těchto případech se lidé svého zboží nedočkali.

Podle policie žena při podvodech využívala sedm různých bankovních účtů.

Upozornění i pro jihočeské kupující: pozor na „výhodné“ nabídky

Případ z Plzeňska je varováním i pro kupující v Jihočeském kraji, včetně obyvatel Českých Budějovic a Budějovicka. Základní signály rizika zůstávají stejné: podezřele nízká cena, tlak na rychlé poslání peněz a výmluvy, proč nelze osobní předání.

Policie dlouhodobě doporučuje neposílat peníze dopředu. Bezpečnější je platba na dobírku nebo osobní převzetí. Další rady shrnuje také varování Policie ČR.

Pokud už peníze odešlete a prodejce přestane komunikovat, je třeba jednat rychle: kontaktovat co nejdříve banku a zároveň oznámit případ policii.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články